ENAGO

ENAGO firması ile yapmış olduğumuz anlaşma, kurumumuza tahsis edilen kelime kotası doldurulmuş olduğu için tamamlanmıştır. Anlaşmanın yenilenmesi halinde tüm akademik personele bilgilendirme yazısı yazılacaktır.


ENAGO Hizmeti Nedir?

ENAGO İngilizce yazılmış bilimsel makalelerin ya da kitap bölümlerinin, uluslararası yayın platformlarına gönderilmeden önce ilgili bilimsel alanda ana dili İngilizce olan uzmanlar tarafından dil ve anlatım bakımından son düzeltmelerinin yapılmasını, yayın adayının yayınlanacak platformun şekil şartlarına göre biçimlendirilmesini içeren bir son kontrol ve okuma hizmetidir. Ayrıntılı bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ENAGO Hizmetine Nasıl Başvurulur?

İngilizce yazılmış ve yayın platformuna gönderime hazır bilimsel makale veya kitap bölümü sadece enago.basvuru@marmara.edu.tr mail adresine word (.doc) formatında, aşağıdaki bilgileri içerecek şekilde gönderilerek başvuru yapılır.

1- Yazar ismi,

2- Bağlı olunan fakülte ve bölüm,

3- Makalenin veya kitap bölümünün ismi,

4- Makalenin gönderileceği dergi veya kitabın ismi,

5- Makalenin ya da kitap bölümün ilgili olduğu anabilim dalı,

6- Makalenin toplam kelime sayısı. 

7- Düzenlemenin yapılması istenenen dil (Amerikan İngilizcesi / İngiliz İngilizcesi).

8- Gönderilen yayın dergi yayınlama yönergelerine göre biçimlendirilmek isteniyor mu?

ENAGO Hizmetinin Kullanımına Dair Kurallar

1. Enago hizmetine sadece Marmara Üniversitesi akademik personeli olanlar, kendi yayınları için başvurabilir (Hali hazırda Marmara Üniversitesi'nde görev yapmakta olan, okutman, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve öğretim üyelerinin tamamı).

2. Enago editörleri İngilizcesi anlaşılamayan ve anlatımı yetersiz metinleri geri yollama hakkına sahiptirler. Bu nedenle geri dönmüş metinlerden dolayı birimimiz sorumlu değildir. 

3. Sadece marmara.edu.tr uzantılı mail adresinden gelen başvurular kabul edilecektir.

4.Akademik personelimizin bu hizmetten ücretsiz faydalanabilmesi için başvurularını birimimiz üzerinden yapması gerekmektedir. (Enago firmasına doğrudan başvuru yapılması durumunda firma metnin Marmara Üniversitesi aracılığıyla değil bireysel olarak gönderildiğini kabul edip ücretlendirme yapabilmektedir.)

5. Gönderilen metnin konusuna ve kelime sayısına göre metnin düzenlendikten sonraki geri dönüş süresi değişmektedir (6-15 gün arası).

6. Enago hizmetinin kurum içi koordinasyonu Akademik Gelişim Birimi tarafından yürütülmektedir. Firma ile yapılan anlaşma gereğince hizmetin kullanımı kota ile sınırlandırılmıştır. Birimimiz bu hizmetin herhangi bir kötüye kullanımını engellemek ve üniversite içinde adaletli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için gerektiğinde başvuruyu olumsuz görüşle rektörlüğe yönlendirme hakkına sahiptir.


Bu sayfa Akademik Gelişim Birimi tarafından en son 20.09.2018 13:45:16 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM